top of page

Правила безпечної поведінки у воєнний період

В Україні діє воєнний стан та тривають бойові дії, тож кожен учень закладу загальної середньої освіти повинен знати основні правила поведінки та дій під час повітряної тривоги, обстрілів, комендантської години.

  1. Попросіть батьків написати на окремому папірці номер телефону когось з батьків чи рідних, хто є на зв’язку, своє (дитини) прізвище та ім’я. Сховайте його у верхній одяг на випадок екстреної ситуації.

  2. Якщо маєте власний мобільний телефон, то перевіряйте, чи він заряджений, коли виходите з дому, та чи є достатня кількість грошей для дзвінків.

  3. Поставте номер когось з батьків на швидкий набір чи екстрений дзвінок у смартфоні.

  4. На вулицях міст, де відбуваються обстріли, зараз можуть бути уламки від ракет чи іншої зброї – не чіпайте їх. Також не заходьте в закинуті будівлі чи покинуті будинки, оскільки вони можуть бути заміновані.

  5. Не підіймайте на вулиці, у під'їзді, в магазині - будь-якому місці за межами дому будь-що з землі: цукерки, маленькі іграшки, різнокольорові предмети, мобільні телефони, адже в них може ховатись вибухівка.

  6. Не беріть з рук незнайомих людей будь-які предмети, бо це може бути загрозою для здоров’я та життя.

  7. Якщо на вулиці вас кличе незнайома людина, то повідомте про це батьків чи дорослих, з ким ви перебуваєте.

  8. Якщо ви загубились у певній місцевості чи у натовпі, то важливо стати на безпечну височину та кликати батьків чи дорослих, з ким ви були, на ім’я та прізвище. Звичайно, якщо є власний мобільний телефон, то важливо зателефонувати комусь з батьків, з ким ви були на місці. Якщо немає зв’язку з дорослими, то набрати 102 та пояснити, що трапилось.

  9. Якщо незнайома людина взяла вас за руку і намагається кудись відвести, то важливо привернути увагу до себе інших людей, наприклад, голосним криком, що ви не знаєте цю людину.

bottom of page